IS250B24RKE
Manufacturer Part Number:
IS250B24RKE
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
250 W 24 OHMS 10%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Heatsinkable
Composition :
Thick Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Power (Watts) :
250W
Product Status :
Active
Resistance :
24 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±10%