IS200B25RKE
Manufacturer Part Number:
IS200B25RKE
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
200 W 25 OHMS 10%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Heatsinkable
Composition :
Thick Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Power (Watts) :
200W
Product Status :
Active
Resistance :
25 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±10%