GW13J10K0E
Manufacturer Part Number:
GW13J10K0E
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
10KCAPACITOR MOUNT 5%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Capacitor Discharge
Composition :
Wirewound
Impedance :
Mounting Type :
Capacitor, 31.8mm Pitch
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
13W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%