CMS20CME35K00JE
Manufacturer Part Number:
CMS20CME35K00JE
Manufacturer/Brand:
Vishay Huntington Electric Inc.
Part of Description:
RES CAP BLEEDER 35K OHM 5% 20W
Manufacturer :
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Capacitor Discharge
Composition :
Wirewound
Impedance :
Mounting Type :
Capacitor, 28.6mm Pitch
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Resistance :
35 kOhms
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%