CMS20CME5K000JE
- Manufacturer Part Number:
- CMS20CME5K000JE
- Part of Description:
- RES CAP BLEEDER 5K OHM 5% 20W
- Mounting Type :
- Capacitor, 28.6mm Pitch
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 20W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%