MC4-1003JE
- Manufacturer Part Number:
- MC4-1003JE
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SMD
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.76mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Package / Case :
- 8-SMD
- Power Per Element :
- 750mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
- Supplier Device Package :
- 8-SMD DIP
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%