4818P-1-950
Manufacturer Part Number:
4818P-1-950
Part of Description:
RES ARRAY 9 RES 95 OHM 18SOIC
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Number of Pins :
18
Number of Resistors :
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Power Per Element :
160mW
Resistance (Ohms) :
95
Size / Dimension :
0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Supplier Device Package :
18-SOM
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%