CRA06S0835K49FTA
Manufacturer Part Number:
CRA06S0835K49FTA
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 5.49K OHM 1206
Manufacturer :
Vishay Dale
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
5.49k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%