4816P-1-950
Manufacturer Part Number:
4816P-1-950
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 95 OHM 16SOIC
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Power Per Element :
160mW
Resistance (Ohms) :
95
Size / Dimension :
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Supplier Device Package :
16-SOM
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%