4306R-101-950
Manufacturer Part Number:
4306R-101-950
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 5 RES 95 OHM 6SIP
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.195" (4.95mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
6
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
95
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Supplier Device Package :
6-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%