SQS20B4701GSLF
Manufacturer Part Number:
SQS20B4701GSLF
Manufacturer/Brand:
TT Electronics/BI
Part of Description:
RES ARRAY 19 RES 4.7K OHM 20SSOP
Manufacturer :
TT Electronics/BI
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.069" (1.75mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
20
Number of Resistors :
19
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
4.7k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Supplier Device Package :
20-QSOP, 20-SSOP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%