664A2002ALF
- Manufacturer Part Number:
- 664A2002ALF
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC
- Height - Seated (Max) :
- 0.069" (1.75mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 100mW
- Resistance (Ohms) :
- 20k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.05%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.193" L x 0.154" W (4.89mm x 3.90mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%