CRB3A4E270JT
Manufacturer Part Number:
CRB3A4E270JT
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
27
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%