CRB2A4E680JT
Manufacturer Part Number:
CRB2A4E680JT
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
68
Size / Dimension :
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%