CRB2A4E5R1JT
- Manufacturer Part Number:
- CRB2A4E5R1JT
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 5.1 OHM 0804
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0804, Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 62.5mW
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 5.1
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0804
- Temperature Coefficient :
- -100/ +600ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%