MNR14E0APJ103
Manufacturer Part Number:
MNR14E0APJ103
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0603
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%