75324G510GTR
Manufacturer Part Number:
75324G510GTR
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES NETWORK 18 RES 51 OHM 24DRT
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
GTL, GTL+, AGTL+
Circuit Type :
Dual Terminator
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
24
Number of Resistors :
18
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
24-DRT
Power Per Element :
60mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
51
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%