744C083120JTR
Manufacturer Part Number:
744C083120JTR
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 2012
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2012, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
125mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
12
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%