EXB-H10E680J
Manufacturer Part Number:
EXB-H10E680J
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
RES ARRAY 9 RES 68 OHM 10SSIP
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.69mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SSIP
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
68
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.529" L x 0.087" W (13.43mm x 2.20mm)
Supplier Device Package :
10-SIP
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%