0402N470J500CT
- Manufacturer Part Number:
- 0402N470J500CT
- Part of Description:
- CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
- Capacitance :
- 47 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V