EXB-H8V221J
Manufacturer Part Number:
EXB-H8V221J
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SSIP
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.69mm)
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SSIP
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
220
Size / Dimension :
0.429" L x 0.087" W (10.89mm x 2.20mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%