0201B103K160CT
- Manufacturer Part Number:
- 0201B103K160CT
- Manufacturer/Brand:
- Walsin Technology Corporation
- Part of Description:
- CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
- Manufacturer :
- Capacitance :
- 10000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16V