MC4-1007KE
- Manufacturer Part Number:
- MC4-1007KE
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 1G OHM 8SMD
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.76mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 180°C
- Power Per Element :
- 750mW
- Resistance (Ohms) :
- 1G
- Size / Dimension :
- 0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%