MC4-5006JE
Manufacturer Part Number:
MC4-5006JE
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 500M OHM 8SMD
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.76mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
8-SMD
Power Per Element :
750mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
500M
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
Supplier Device Package :
8-SMD DIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%