ES2215N102K502NTM
- Manufacturer Part Number:
- ES2215N102K502NTM
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 250V C0G 2215
- Capacitance :
- 1000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2215 (5738 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.150" W (5.58mm x 3.81mm)
- Thickness (Max) :
- 0.150" (3.81mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250VAC