1210BW106K500NGX110T
- Manufacturer Part Number:
- 1210BW106K500NGX110T
- Part of Description:
- CAP CER 10UF 50V X5R 1210
- Capacitance :
- 10 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Gold Flash Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.065" (1.65mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V