Y1747V0197AT9R
Manufacturer Part Number:
Y1747V0197AT9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.073" (1.86mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100, 5k
Resistor Matching Ratio :
±0.01%
Resistor-Ratio-Drift :
±1ppm/°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 3.99mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%