V30BZ103M1SX
- Manufacturer Part Number:
- V30BZ103M1SX
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Dielectric Labs
- Part of Description:
- CAP CER 10000PF 100V X7R NON SMD
- Manufacturer :
- Knowles Dielectric Labs
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 10000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Epoxy Mountable, Single Layer
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, SLCC, Epoxy
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0303 (0808 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.025" (0.64mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V