ES2211N221K502NTM
- Manufacturer Part Number:
- ES2211N221K502NTM
- Part of Description:
- CAP CER 220PF 250VAC C0G 2211
- Capacitance :
- 220 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2211 (5728 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.79mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250VAC