HV2220Y222KX6ATHV
- Manufacturer Part Number:
- HV2220Y222KX6ATHV
- Part of Description:
- CAP CER 2.2 NF 6KV X7R 2220
- Capacitance :
- 2200 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
- Thickness (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6000V (6kV)