HV2225Y102KXMATHV
- Manufacturer Part Number:
- HV2225Y102KXMATHV
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 5KV X7R 2225
- Capacitance :
- 1000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2225 (5763 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
- Thickness (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 5000V (5kV)