HV2220Y472KXHATHV
- Manufacturer Part Number:
- HV2220Y472KXHATHV
- Part of Description:
- CAP CER 4700PF 3KV X7R 2220
- Capacitance :
- 4700 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
- Thickness (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 3000V (3kV)