C04BL121X-5SN-X0T
- Manufacturer Part Number:
- C04BL121X-5SN-X0T
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Dielectric Labs
- Part of Description:
- CAP CER 120PF 50V 0402
- Manufacturer :
- Knowles Dielectric Labs
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 120 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Temperature Coefficient :
- Thickness (Max) :
- 0.028" (0.71mm)
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 50V