101X43W474MV4E
- Manufacturer Part Number:
- 101X43W474MV4E
- Manufacturer/Brand:
- Johanson Dielectrics Inc.
- Part of Description:
- CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
- Manufacturer :
- Johanson Dielectrics Inc.
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (X2Y)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.174" L x 0.125" W (4.42mm x 3.18mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.090" (2.29mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V