VJ1812Y105KXAAT
- Manufacturer Part Number:
- VJ1812Y105KXAAT
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 50V X7R 1812
- Capacitance :
- 1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Thickness (Max) :
- 0.086" (2.18mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V