ORNTV25021002TF
Manufacturer Part Number:
ORNTV25021002TF
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Voltage Divider
Height - Seated (Max) :
0.068" (1.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k, 25k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%