VJ1210A222JXGAT5Z
- Manufacturer Part Number:
- VJ1210A222JXGAT5Z
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Vitramon
- Part of Description:
- CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1210
- Manufacturer :
- Vishay Vitramon
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 2200 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)