MORNTA5002AT5
- Manufacturer Part Number:
- MORNTA5002AT5
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 50K OHM 8TSSOP
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Power Per Element :
- 50mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.05%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±1ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%