VJ1812Y104JXEAT
- Manufacturer Part Number:
- VJ1812Y104JXEAT
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Thickness (Max) :
- 0.086" (2.18mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500V