MPMT10014001BT1
Manufacturer Part Number:
MPMT10014001BT1
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Voltage Divider
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
3
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k, 4k
Resistor Matching Ratio :
±0.1%
Resistor-Ratio-Drift :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Supplier Device Package :
SOT-23
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%