753101102GPTR13
Manufacturer Part Number:
753101102GPTR13
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SRT
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SRT
Power Per Element :
40mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%