752241222GPTR13
Manufacturer Part Number:
752241222GPTR13
Part of Description:
RES ARRAY 22 RES 2.2K OHM 24DRT
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Number of Pins :
24
Number of Resistors :
22
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
24-DRT
Power Per Element :
80mW
Resistance (Ohms) :
2.2k
Size / Dimension :
0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%