752161102GPTR13
Manufacturer Part Number:
752161102GPTR13
Part of Description:
RES ARRAY 14 RES 1K OHM 16DRT
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
14
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-DRT
Power Per Element :
80mW
Resistance (Ohms) :
1k
Size / Dimension :
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%