752083104GPTR13
Manufacturer Part Number:
752083104GPTR13
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SRT
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SRT
Power Per Element :
160mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%