202R18N221JV4E
- Manufacturer Part Number:
- 202R18N221JV4E
- Part of Description:
- CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1206
- Capacitance :
- 220 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 2000V (2kV)