302S43W102KV4E
- Manufacturer Part Number:
- 302S43W102KV4E
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 3000V (3kV)