502R29W471KV3E-****-SC
- Manufacturer Part Number:
- 502R29W471KV3E-****-SC
- Part of Description:
- CAP CER 470PF 250VAC X7R 1808
- Capacitance :
- 470 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.085" (2.16mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250V