4308H-101-950
Manufacturer Part Number:
4308H-101-950
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 7 RES 95 OHM 8SIP
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.89mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
7
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
95
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%