4308M-102-292
Manufacturer Part Number:
4308M-102-292
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 2.9K OHM 8SIP
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
400mW
Resistance (Ohms) :
2.9k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%