500X18W104MV4E
- Manufacturer Part Number:
- 500X18W104MV4E
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
- Thickness (Max) :
- 0.050" (1.27mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V